احادیث اقتصادی

پیامبر اعظم (ص) فرمودند: آنکه از دسترنج خویش، مال حلال خورد، درهای بهشت به روی او باز شود و از هر دری که بخواهد، وارد خواهد شد و خداوند به او نظر رحمت کند و هیچگاه او را عذاب نخواهد کرد.
جمعه, 04 خرداد 1397
بنر

تبلیغات

بنر
بنر
بنر
بنر

pic4

pic8

pic2

p12

pic2000

تازه ترین اخبار روز

قيمت زمين در شهر جديد پرند هر متر مربع 5/1 تا 5/2 ميليون ريال مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

'جمشيد نورصالحي' در گفت وگو با ايرنا تصريح كرد : اكنون كه زمين ها به منظور اجراي طرح مهر در اختيار سازندگان قرار گرفته ،ارزش آن صفر منظور شده و به اجاره 99 ساله واگذار مي شود .

وي گفت :شركت هاي عمران شهرهاي جديد بودجه مصوب دولتي ندارند ،بلكه از محل واگذاري اراضي درآمد لازم براي اجراي پروژه هاي عمراني در همان شهر صرف مي كنند ،در واقع مشخصه ' درآمد - هزينه ' دارند .

مديرعامل شركت عمران شهرهاي جديد افزود: اكنون كه از محل واگذاري اراضي به منظور اجراي طرح مهر ،درآمدي جذب نمي شود ، از محل يارانه مسكن مهر مبلغ دو هزار ميليارد ريال براي جبران كمبود درآمد اين شهرها اختصاص يافته است .

قرار است تا پايان 1391 در مجموع ساخت 372 هزار واحد مسكوني طرح مهر در سطح 17 شهرجديد احداث شود كه ساخت 95 هزار واحد مسكوني آن در شهرجديد پرند برنامه ريزي شده است .

نورصالحي اضافه كرد : شهرهاي جديد هريك داراي مزيت نسبي هستند و مشخصه هاي آب و هوايي ، بعد مسافت نسبت به شهرمادر ، ارزاني واحدهاي مسكوني و ديگر شاخص ها سبب جذب جمعيت شده است .

طرح ايجاد شهرهاي جديد پس از تصويب در سال 1364 در مجلس شوراي اسلامي از سال 1368 شكل اجرايي به خود گرفت و اكنون 17 شهر جديد در 11 استان كشور در دست احداث است .

استانهاي تهران ،اصفهان هريك با سه شهرجديد ، خراسان رضوي و خوزستان با دو شهرجديد بيشترين سهم را در اين ارتباط دارند .

مديرعامل شركت عمران شهرهاي جديد از انجام مطالعات لازم و پيگيري به منظور ايجاد يك شهرجديد ديگر در اطراف تهران خبر داد كه مكان‌يابي آن از ابعاد مختلف در حال بررسي است .

 

//

 

اخبار از خبرگزاری ها و سایت های معتبر داخلی دریافت و درج می شود اقتصادی نیوز مسولیتی در مورد محتوای مطالب ندارد