احادیث اقتصادی

پیامبر اعظم (ص) فرمودند: آنکه از دسترنج خویش، مال حلال خورد، درهای بهشت به روی او باز شود و از هر دری که بخواهد، وارد خواهد شد و خداوند به او نظر رحمت کند و هیچگاه او را عذاب نخواهد کرد.
جمعه, 04 خرداد 1397
بنر

تبلیغات

بنر
بنر
بنر
بنر

pic4

pic8

pic2

p12

pic2000

تازه ترین اخبار روز

آخرین قیمت های خرید مسکن در تهران مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
   

  

ایران اکونومیست:در تهران طي ماه‌هاي اخير قيمت مسكن نيز همچون ساير كالاها دستخوش تغيير شده است؛ طوري كه افزايش فاصله بين قيمت و قدرت خريد، متقاضيان را به سمت وام مسكن كشانده است.
اما براي وام مسكن كدام شيوه تهيه، بهتر است؟ ابتدا وام را از بازار آزاد خريداري كنيم و سپس با آن سراغ خريد ملك برويم يا اينكه دنبال خانه‌هاي وام‌دار باشيم؟
مشاور املاکی فعال در بلوار فردوس غرب، در این باره به «دنیای اقتصاد» گفت: در این منطقه متقاضیانی که در نظر دارند واحدی را با کمک وام خریداری کنند، ترجیح می‌دهند به جای خرید واحد وام دار، وام خرید مسکن را از بازار آزاد یا بانک خریداری کنند.
وی در ادامه افزود: برای مثال اگر متقاضی، وام خرید مسکن نداشته باشد مجبور است واحدی را که از وام خرید برخوردار است، انتخاب کند و به خاطر همین مساله ممکن است خریدار از نقشه آن واحد، میزان امکانات و حتی موقعیت قرارگیری در محله رضایت نداشته باشد، اما از سر اجبار مجبور به خرید واحد مذکور شود، اما اگر متقاضی، خود وام خرید مسکن را از قبل، به هر صورت تهیه کرده باشد می‌تواند هر واحدی را که می‌پسندد، خریداری کند و از نظر خریدار این امر پسندیده‌تر است.
اصغرزاده درباره میزان رشد قیمت فروش واحدهای مسکونی خاطر نشان کرد: از ابتدای سال تا به الان قیمت مسکن بین 10 تا 15 درصد رشد داشته است و این میزان افزایش از دیدگاه مشاوران املاک معقول است، اما خریداران همچنان نرخ‌های فعلی را گران توصیف می‌کنند.
تقاضا برای خرید اوراق
در منطقه شرق تهران در محدوده وحیدیه یکی از فعالان بازار مسکن درباره وضعیت کنونی بازار خرید و فروش واحدهای مسکونی اظهار کرد: در حال حاضر نزدیک به 80 درصد از متقاضیان در بازار مسکن به دنبال واحدهایی هستند که از طریق وام امکان خریدشان وجود داشته باشد.
این مشاور املاک تاکید کرد: از نظر اغلب خریداران، وام 18 میلیون تومانی تاثیر بسزایی در افزایش قدرت خرید نخواهد داشت به همین دلیل عده ای از متقاضیان در ازای خرید وام مسکن، اوراق خریداری می‌کنند؛ زیرا از این طریق می‌توانند به نحوی وام بیشتری دریافت کنند. اين دلال مسكن همچنین تصریح کرد: قیمت یک واحد نوساز با کلیه امکانات در اطراف تسلیحات تا قبل از سال جاری متری یک‌میلیون و 300 هزار تومان اعلام می‌شد، اما حالا قیمت همین واحد به مرز یک میلیون و 450 هزار تومان رسیده است.
مالک شدن به شرط وام و رهن به مستاجر
اکنون 50 درصد از خریداران در بازار مسکن به دنبال واحدهایی هستند که دارای وام باشد.
بنگاهداری واقع در میدان رازی در این رابطه تصریح کرد: این روزها اکثر متقاضیان سعی دارند تا از طریق وام مسکن، واحدی را خریداری کنند و بلافاصله آن را رهن بدهند.
وی درباره میزان قیمت خرید و فروش واحدهای مسکونی در این محدوده گفت: معمولا بازار مسکن در مناطق جنوب تهران کمتر از دیگر مناطق دستخوش نوسان قیمت قرار می‌گیرد.
alt

 

alt اقتصادی نیوز : بنگاه‌هاي املاك از بازاريابي براي اجاره‌نشين‌ها دلسرد شده‌اند و فعلا اميد به كسب درآمد از محل تنظيم مبايعه‌نامه – قرارداد‌ خريد مسكن- دارند كه طبق گفته آنها، وضعيت خريد و فروش ملك در مقايسه با معاملات مربوط به اجاره، از رونق خوبي برخوردار است.

 
 

اخبار از خبرگزاری ها و سایت های معتبر داخلی دریافت و درج می شود اقتصادی نیوز مسولیتی در مورد محتوای مطالب ندارد